HomeBiznesBotoks w kremie?

Botoks w kremie?

Botoks w kremie

Botoks w kremie?

Botoks stanowi już od kilkudziesięciu lat jedną z najczęściej stosowanych substancji, jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Czy jednak rzeczywiście nic nie jest lepsze? Jakie mogą być wady stosowania botoksu? Czy istnieje alternatywa, która działa jak botoks w kremie?

Czym jest botoks?

Toksyna botulinowa, bo tak brzmi pełna nazwa substancji określanej skrótowo botoksem, to bardzo niebezpieczny związek. Produkowany przez laseczki jadu kiełbasianego, może przypadkowo dostać się do przewodu pokarmowego. W takich przypadkach stanowi śmiertelne zagrożenie, prowadząc do niewydolności układu oddechowego lub nawet zatrzymania akcji serca.

Stosowana w odpowiednich dawkach poprzez iniekcję, może jednak wykazać sporą skuteczność w leczeniu np. bruksizmu, nadmiernej potliwości, kurczu mięśni, spastyczności czy nawet migren. Medycyna estetyczna wykorzystuje niezwykłe właściwości toksyny botulinowej przede wszystkim poprzez wypełnianie zmarszczek, co wywołuje efekt wygładzający i odmładzający.

Botoks – czy może być niebezpieczny?

Pamiętajmy jednak, iż każde ostrzykiwanie skóry botoksem niesie za sobą różnego rodzaju ryzyka. To operowanie wysoce niebezpieczną substancją i należy dokładnie pilnować podawanych dawek. Łatwo również przesadzić z ilością wstrzyknięć i wywołać mało estetyczny efekt „napuchnięcia”. Trudno również każdorazowo dokładnie oszacować, jaki będzie wynik zabiegu. Osoby korzystające z tego typu usług, często wychodzą z gabinetu bardzo niezadowolone i wręcz przerażone wyglądem, który zostanie z nimi przez kilka do kilkunastu miesięcy. Coraz częściej spotykamy się z publikowanymi w internecie materiałami zdjęciowymi przedstawiającymi tragikomiczne efekty niewłaściwego stosowania botoksu. Twarze bez wyrazu, niezdolne do wyrażania emocji, przypominające woskowe maski. Do tego przesadnie uwydatnione kości policzkowe, „napompowane” usta oraz porażone mięśnie twarzy.

Jednak to nie tylko kwestie estetyczne pozwalają twierdzić, iż botoks nie jest zbyt bezpieczną dla zdrowia decyzją. Z samego założenia powoduje paraliż mięśni, a porażone zakończenia nerwowe nie zawsze właściwie się odbudowują. To może prowadzić do trwałego niedowładu niektórych części twarzy, a więc asymetrii i braku mimiki. Niektóre zabiegi tego typu niosą za sobą powikłania, takie jak blokada drenażu limfatycznego. W konsekwencji pojawia się zastój limfy i obrzęki. Czy na pewno tego właśnie oczekujemy po medycynie estetycznej? A może lepiej wybrać inne metody na zatrzymanie lub cofnięcie czasu?

Botoks w kremie – alternatywa dla zastrzyków?

Istnieją bardziej nowoczesne i bezpieczniejsze alternatywy dla botoksu jako środka wygładzającego zmarszczki. Zaawansowane technologie, jakie stosują dzisiaj producenci kosmetyków pozwalają na uzyskanie podobnego efektu bez użycia igieł. Przykładem pioniera nieinwazyjnej medycyny estetycznej może być włoska firma Emmeci 4, która opracowała unikalne receptury linii kosmetyków Giovami. Dobór oraz stężenie substancji aktywnych pozwala na uzyskiwanie efektów porównywalnych z zabiegami estetycznymi. Bez wielokrotnych, drogich wizyt w salonie, bolesnych i ryzykownych zabiegów oraz niepewności dotyczącej ostatecznego efektu. Jak jednak działają kosmetyki Giovami?

Botoks w kremie – linia kosmetyków Giovami

Skupmy się na konkretnym produkcie, a mianowicie kremie Renov-age. Jego formuła obfituje w unikatowe składniki, takie jak ekstrakt z alg corallina officinalis, kwas hialuronowy czy wyciąg z kwiatów dziewanny. Bardzo ważne jest stosowanie małych dawek produktu, to jest aplikowanie jednorazowo ilości nie większej niż objętość ziarnka groszku. W przeciwnym razie może pojawić się niekomfortowe uczucie napięcia skóry. Krem działa bowiem bardzo intensywnie, wnikając w naskórek, szybko się z nim zespalając i zastygając. To właśnie daje efekt naciągnięcia i wygładzenia, bardzo pożądany w przypadku pierwszych oznak starzenia się skóry. Głównie dlatego linię Giovami można zakwalifikować do listy kosmetyków botox-like, czyli działających podobnie do popularnych zastrzyków. Renovage dzięki wysokiemu stężeniu substancji aktywnych jest bardzo wydajny i zakup jednego słoiczka wystarcza na długi czas użytkowania. Najlepiej działa jako baza pod makijaż, ponieważ idealnie się z nim zespala. Nie powoduje powstawania grudek, a dzięki jego właściwościom ściągającym zmarszczki nie uwydatniają się na warstwie podkładu.

Botoks w kremie – bezpieczniejsze wyjście

Z całą pewnością efekt stosowania kremu nie będzie tak długotrwały, jak w przypadku botoksu. Jednakże ryzyko i koszty ulegają znacznemu obniżeniu, jeśli zdecydujemy się na kosmetyki zamiast zabiegów. Wydajność linii Giovami czyni ją bardziej opłacalną od zastrzyków, a efekty odmładzania są bardzo zbliżone. Może zatem – zanim zdecydujemy się na nieprzyjemne i obarczone ryzykiem ostrzykiwanie botoksem – spróbujmy najpierw kosmetyków o podobnym działaniu?

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej linii kosmetyków Giovami.

Komentarze

Zostaw komentarz

pl_PLPolish