HomeBiuro i pracaJak załatwić sobie pracę w Niemczech – 4 sprawdzone sposoby

Jak załatwić sobie pracę w Niemczech – 4 sprawdzone sposoby

Jak załatwić sobie pracę w Niemczech? 4 sprawdzone sposoby

Jak załatwić sobie pracę w Niemczech – 4 sprawdzone sposoby

Zastanawiasz się nad pracą w Niemczech, ale nie wiesz, od czego zacząć? Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd po raz pierwszy, czy chcesz zmienić obecnego pracodawcę, kluczowe są bezpieczeństwo i legalność. Jak załatwić sobie pracę w Niemczech – 4 sprawdzone sposoby na zdobycie pracy za zachodnią granicą Polski.
 

Praca przez polecenie – czy warto?

Wielu ludzi, szczególnie ci, którzy po raz pierwszy planują wyjazd do pracy za granicą, decydują się na zatrudnienie poprzez polecenia znajomych. Korzystanie z sieci kontaktów uważane jest za jedną z najbardziej bezpiecznych i wiarygodnych dróg do znalezienia pracodawcę. Osoba, która już pracowała u danego pracodawcy, może podzielić się swoimi doświadczeniami i dokładnie opisać warunki pracy, wynagrodzenie oraz ogólną atmosferę. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i możesz się dobrze przygotować do wyjazdu.

Czy warto ufać znajomym znajomych? Praca „z polecenia znajomych znajomych” może być ryzykowna, jeśli nie masz pewności co do źródła rekomendacji. Często osoby, które polecają innych, nie są w stanie w pełni zweryfikować wszystkich szczegółów. Dlatego warto zachować ostrożność, prosić o dodatkowe informacje i starać się kontaktować bezpośrednio z osobą, która wcześniej pracowała u tego samego pracodawcy.

 

Jak załatwić sobie pracę w Niemczech? 4 sprawdzone sposoby

 

Samodzielne szukanie ofert – czy to się opłaca?

Szukanie pracy na własną rękę w Niemczech oznacza większą kontrolę nad wyborem zleceń i brak opłat za pośrednictwo. Obecnie legalne oferty zatrudnienia najłatwiej znaleźć w sieci – na takich portalach jak Betreut.de, Care.com, Meinestadt.de – oraz na wyspecjalizowanych grupach i forach dla opiekunek na Facebooku. To także dobre miejsce, by porozmawiać z osobami już pracującymi w branży.

Jednak samodzielność to nie tylko korzyści, ale też odpowiedzialność. Minusami są brak wsparcia przy formalnościach, ryzyko trafienia na nieuczciwego pracodawcę. To także konieczność samodzielnego organizowania transportu, ubezpieczenia i umowy. To dlatego ten model poszukiwania zatrudnienia jest polecany głównie osobom z doświadczeniem, znajomością języka i pewnością, gdzie i jak szukać.

Targi pracy i spotkania rekrutacyjne – networking w praktyce

Targi pracy i spotkania rekrutacyjne to doskonała okazja, by nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami i dowiedzieć się więcej o ofertach zatrudnienia za granicą. Często organizowane są przez agencje rekrutacyjne, firmy pośredniczące lub stowarzyszenia zawodowe, a także przez instytucje publiczne wspierające mobilność zawodową.

Jak załatwić sobie pracę w Niemczech? 4 sprawdzone sposoby

 

Agencje pośrednictwa pracy z Polski rekrutujące opiekunki do pracy w Niemczech

Wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Niemiec, aby podjąć pracę w branży opieki. Chcą w niej pracować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W przypadku jednych i drugich najbezpieczniejszym sposobem na pracę dla opiekunek w Niemczech jest skorzystania z ofert zamieszczonych na felizajob.pl/oferty-pracy, czyli przez profesjonalną agencję rekrutującą do pracy w Niemczech. Zalety tego rozwiązania to szeroka gama ofert, pomoc w załatwieniu formalności oraz wsparcie na każdym etapie współpracy.

Dzięki współpracy z takimi firmami jak Felizajob proces znalezienia pracy staje się prostszy i bardziej przejrzysty. Dodatkowo wiele z tych agencji oferuje kompleksową pomoc w zakresie ubezpieczeń, szkoleń czy wsparcia językowego.

 

Artykuł sponsorowany.

Polecamy także:

Czym jest exit interview?

Offboarding w pracy

Czym jest flight shaming?

Jak załatwić sobie pracę w Niemczech – 4 sprawdzone sposoby

Komentarze

Zostaw komentarz

pl_PLPolish