HomePo pracyWalentynki 2023 – tanie pomysły

Walentynki 2023 – tanie pomysły

Walentynki 2023 – tanie pomysły

Walentynki 2023 – tanie pomysły

Przedstawiamy kilka ciekawych sposobów, jak można spędzić walentynki 2023 – tanie pomysły i niebanalne scenariusze, które nie nadwyrężą portfela. Skorzystać z nich mogą zarówno pary jak i single, tak by 14 lutego był dniem miłym dla wszystkich.

Rosnące ceny z pewnością nie ułatwiają planowania kolejnych świąt. Dzień Zakochanych nie stanowi tu wyjątku. Nie przypada w weekend, a dodatkowo w lutym pewnie wciąż będziemy odczuwać finansowe skutki świątecznych, sylwestrowych i feryjnych wydatków. Jak zaoszczędzić i dobrze się bawić (nie tylko) we dwoje? Przedstawiamy kilka pomysłów na ekonomiczne walentynki 2023.

.

Walentynki 2023 – tanie pomysły

.

Wypad do galerii

Powiedzmy sobie szczerze: wyjście do kina to pomysł absolutnie wyeksploatowany. Poza tym większość osób przedkłada nad wielki ekran swój własny salon z wygodną kanapą i świętym spokojem. W walentynki kina będą pękać w szwach w przeciwieństwie do muzeów i galerii. Warto zatem przeszukać wystawy czasowe w okolicznych miastach. Wizyta będzie niepowtarzalna, pozwoli na wspólne obcowanie z pięknem sztuki i skłoni do dyskusji. Koszt to tylko przejazd i bilet na wystawę, nie ma potrzeby organizowania od razu kilku dni na wypad. Szczególnie, że w tym roku święto zakochanych przypada na wtorek.

Escape room

Jeśli planujemy wyjście w kilka par, dobrym sposobem na rozrywkę będzie pokój zagadek. Obecnie mamy w Polsce wysyp tego typu lokali, które zapewniają dobrą zabawę połączoną z wysiłkiem umysłowym. W trakcie wizyty w Escape roomie pary doskonale się integrują i sprawdzają w działaniach zespołowych. Co więcej, w takich aktywnościach mogą uczestniczyć też single, ponieważ dwie osoby to zwykle za mało na dobrą zabawę w pokoju zagadek. Jeśli para ma często okazję do przebywania tylko we dwoje, taki sposób na walentynki z przyjaciółmi na pewno przypadnie jej do gustu.

.

Walentynki 2023 – tanie pomysły

.

Wolontariat

Pary, które chciałyby spędzić wspólny wieczór bardziej aktywnie, mogą zaangażować się w czynienie dobra. Wspólne przedsięwzięcia charytatywne dają wiele satysfakcji i zacieśniają więzi. Pozwalają także dobrze wykorzystać to komercyjne święto, z korzyścią dla innych. Wystarczy poszukać lokalnych inicjatyw na rzecz chorych, bezdomnych lub starszych. Można odwiedzić dzieci w domu dziecka lub w szpitalu. Można pomóc w organizacji ciepłych posiłków dla samotnych. Warto też wybrać się do okolicznego schroniska dla zwierząt i zapisać się jako wolontariusze wyprowadzający psy na spacer. To szczególnie polecane dla osób na co dzień zbyt zabieganych, by przygarnąć na stałe własnego pupila. Wszystkie aktywności charytatywne pozwolą na oderwanie się od kanapy i spędzenie walentynek, może w sposób mało romantyczny, ale jednak bardzo satysfakcjonujący.

Romantycznie, ekonomicznie

Jeśli jednak święto zakochanych chcemy spędzić w odpowiednio uczuciowym nastroju, polecamy… chwilowe przemeblowanie. Własne mieszkanie możemy przemienić w restauracyjny kącik, salę kinową, salon SPA lub nawet namiot! Wystarczy odrobina wyobraźni, szybkie porządki, nastrojowe światełka, zapachowe świeczki i dobre jedzenie. Taki zabieg przeorganizowania na chwilę wystroju może być świetną niespodzianką dla drugiej połówki, a w większości przypadków nie pochłania żadnych funduszy. Tylko musimy się zobowiązać, że potem wszystko posprzątamy!

.

Walentynki 2023 – tanie pomysły

Planowanie wyjątkowych walentynek może być trudne przy ograniczonym budżecie, jakim ostatnio większość z nas dysponuje. Odrobina kreatywności oraz posiłkowanie się naszymi pomysłami z pewnością pomoże zorganizować niezapomniany wieczór przy jednoczesnym zaoszczędzeniu kilku groszy.

pl_PLPolish