HomePo pracyDzień ojca – prezent

Dzień ojca – prezent

Dzień Ojca - prezent

Dzień ojca – prezent

 

Zbliża się Dzień Ojca i jak zwykle tysiące osób ma problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla swojego taty. Jak sprawić, by zakupiony na Dzień Ojca prezent był udany i rzeczywiście ucieszył obdarowywanego? Przedstawiamy kilka pomysłów.

 

Dzień Ojca 2022, kiedy przypada?

To pytanie pojawia się aż nazbyt często, więc dodatkowo informujemy, iż Dzień Ojca świętujemy w Polsce 23 czerwca. Jak co roku. W niektórych krajach Europejskich święto to przypada już na początku czerwca (np. Turcja, Francja, Ukraina, Dania). Kraje południowej Europy, takie jak Włochy czy Hiszpania świętują 19 marca.

 

Dzień ojca – prezent idealny

Zanim zabierzemy się za wybieranie prezentu, warto zastanowić się nad charakterem i upodobaniami taty. Czy jest osobą spontaniczną, czy podchodzi do życia z rezerwą? Dba o swój wygląd, czy jest mu to obojętne? Ma do siebie dystans, czy traktuje wszystko poważnie? To wielbiciel nowinek technologicznych czy stylu retro? Jesteście z nim blisko i chcecie podarować coś osobistego, czy raczej szukacie uniwersalnego podarku?

To tylko kilka pytań kontrolnych, ale mogą stanowić one wstęp do głębszej refleksji nad planowanymi zakupami. Dzięki temu będą one bardziej owocne?

 

Prezenty mocno uniwersalne

Zacznijmy może od czegoś, co będzie bezpiecznym wyjściem nawet dla tych, którzy swojego taty zbyt dobrze nie znają. Każdemu niemal bez wyjątku przydadzą się dodatki i akcesoria odzieżowe lub galanteryjne. Elegancki portfel, modne okulary przeciwsłoneczne lub kolorowe skarpetki w śmieszne wzory – prawdopodobnie każdy ojciec zrobi z nich dobry użytek. Przydatne są także różnego rodzaju akcesoria do samochodu, podnoszące komfort korzystania z pojazdu. Są to na przykład masujące nakładki na fotele, uchwyty na telefon, kamerki samochodowe lub zestawy słuchawkowe.

Bezpiecznym prezentem jest też żywność i napoje, jednak dobrze jest się zorientować, w czym gustuje osoba, która ma je otrzymać. Warto wybierać ekskluzywne produkty, które może nie królują na co dzień w menu. Uwaga na alkohol, ponieważ niektóre osoby mogą starać się go wystrzegać!

 

Dla odważnych

Jeśli Twój ojciec uwielbia przygody i niczego się nie boi, postaw na wrażenia. Zakup skoku ze spadochronem, lotu balonem lub wizyty w tunelu aerodynamicznym z pewnością dostarczy odpowiedniej dawki adrenaliny. Można też wykupić lekcję nurkowania albo jazdę po torze wyścigowym, jeżeli obdarowywany lubi uczyć się nowych rzeczy.

 

Dla umysłu

Ojcowie dbający o rozwój swojego intelektu na pewno docenią dobrą książkę lub zakup jakiegoś kursu. Do myślenia zmuszają także wszelkie zabawy umysłowe, zatem radzimy zakup wejściówki do pokoju zagadek. Bardzo rozwijające mogą być także wizyty w muzeach, galeriach lub centrach nauki, gorąco polecamy prezent w postaci biletu.

 

Dla domatorów

Jeśli pasje twojego ojca nie są zbyt ekstremalne, pomyśl o tym, co przyda mu się w domu. Może lubi majsterkować? Może jego hobby stanowi zajmowanie się ogrodem lub działką. Wówczas idealny okaże się zestaw narzędzi lub urządzeń ułatwiający te prace. Pomyśl, czy ojciec czegoś nie kolekcjonuje, masz teraz okazję powiększyć jego zbiór o kolejne łupy.

 

Dzień Ojca – prezent dla sportowców

Tutaj zadanie jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy sprawdzić, który element ubioru lub sprzętu sportowego w posiadaniu ojca jest obecnie najbardziej zużyty, lub którego całkowicie brakuje. I prezent gotowy. Jeśli to nie drażliwy temat w waszej rodzinie, możesz też pokusić się o zakup karnetu na siłownię. Sportowcy uwielbiają też oglądać rozgrywki, więc świetnym podarkiem będzie też bilet na mecz.

 

Wspólny czas na dzień ojca – prezent idealny

Po raz kolejny, podobnie jak w przypadku pomysłów na prezent dla mamy, przypominamy, że najbardziej wartościowym prezentem jest poświęcony czas. Wszelkie bilety i wejściówki można zakupić podwójnie i zafundować sobie wspólne wyjście lub wyjazd. Nawet jeśli zdecydowaliśmy się na coś materialnego, okazja do wspólnych rozmów też się na pewno znajdzie. Ojca można wyciągnąć na ryby, na wspólne wędrówki po górach, lub po prostu zaproponować mu pomoc przy drobnych naprawach domowych. Na pewno doceni taką propozycję i będzie cieszył się z takiego spotkania nie mniej niż z drogiego prezentu.

pl_PLPolish