HomePo pracyNietypowy prezent na Dzień Matki

Nietypowy prezent na Dzień Matki

Nietypowy prezent na Dzień Matki

Nietypowy prezent na Dzień Matki

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich Mam. Jeżeli nie chcesz po raz kolejny kupować nudnego bukietu kwiatów, postaw na coś bardziej kreatywnego. Przedstawiamy pomysły na nietypowy prezent na Dzień Matki, który przyda się zarówno młodym jak i nieco starszym mamom.

 

Nietypowy prezent na Dzień Matki – bezpieczeństwo w internecie

Żyjemy w czasach wojny informacyjnej. Dzisiaj największą wartością dla wirtualnych przestępców są dane użytkowników internetu. Mogą wykorzystywać je do tzw. phishingu, podszywania się pod niczego nieświadomego internautę, a nawet wykradania pieniędzy z kont bankowych. Na to wszystko jesteśmy obecnie narażeni, szczególnie jeśli nie dbamy należycie o swoją prywatność.

Bezpieczeństwo danych stanowi szczególny problem dla seniorów, którzy nie posługują się nowoczesnymi technologiami równie sprawnie jak młodzi. Nie zawsze znają właściwe zasady postępowania i nie zdają sobie sprawy z zagrożeń.

Dobrym pomysłem okazuje się w dzisiejszych czasach zakup ochrony poprzez VPN (virtual private network – wirtualna sieć prywatna). Użytkownik korzysta z internetu poprzez odpowiednio opracowany tunel umożliwiający szyfrowanie przekazywanych danych. To zwiększa bezpieczeństwo i prywatność danych nawet w przypadku korzystania z publicznego, słabo zabezpieczonego Wi-Fi. Tego typu usługi pozwalają także blokować złośliwe strony oraz przekazywanie jakichkolwiek informacji do organizacji zbierających dane o użytkownikach.

 

Nietypowy prezent na Dzień Matki – aktywność fizyczna

Niemal wszyscy jesteśmy gadżeciarzami. Nowinki technologiczne nas zachwycają i prześcigamy się w kupowaniu coraz ciekawszych urządzeń. Obecnie wynalazki coraz częściej sprzyjają zdrowemu stylowi życia. W ten sposób działają różnego rodzaju smartwatche lub smartbandy monitorujące aktywność fizyczną właściciela.

Małe urządzenie w postaci gustownego zegarka (często z wymiennymi, różnokolorowymi paskami) są w stanie mierzyć rytm bicia serca, obliczać czas spoczynku oraz aktywności i sumować kroki. W zależności od poziomu zaawansowania mierzą kilometry przebyte podczas spaceru lub biegu, przypominają o piciu wody oraz o konieczności odpoczynku.

Seniorom przydadzą się bardziej zaawansowane „zegraki”, które zmierzą ciśnienie i zraportują wyniki w postaci czytelnych wykresów, przypomną o konieczności zażycia leków oraz poinformują kogoś bliskiego w razie pogorszenia się parametrów.

 

Romantycznie i DIY

Jeżeli zależy Ci na bardziej spersonalizowanym prezencie, który niekoniecznie będzie przydatny na co dzień, postaw na zestaw wspomnień. Przygotuj własnoręcznie ozdobiony pojemnik (np. malowany szklany słój lub drewnianą skrzynkę) i wypełnij go karteczkami. Co powinno zostać na nich zapisane? Najlepsze wspomnienia związane z mamą, życzenia do niej skierowane, motywacyjne cytaty oraz porady zdrowotne. Z pewnością każda matka doceni taki prezent, głównie ze względu na to, że został przygotowany wyłącznie dla niej. Dostrzeże zapewne też ilość czasu, jaka musiała zostać poświęcona przez obdarowującego.

Jeśli pojemnik jest duży, można resztę miejsca zapełnić własnoręcznie wykonanymi słodyczami. Obecnie najmodniejsze są makaroniki (również dlatego, że wymagają najwięcej pracy), które bardzo efektywnie ozdobią nasz prezent, jeśli tylko zostaną wykonane w różnych wersjach kolorystycznych.

 

Nietypowy prezent na Dzień Matki – kurs

Człowiek uczy się całe życie. Dlaczego jednak nie robić tego na kursie? Jeżeli Twoja Mama wspomina o chęci przebranżowienia się, spróbowania czegoś nowego lub chociaż wyrwania się z codziennej rutyny, postaw na prezent edukacyjny. Na Dzień Matki można wszakże opłacić kurs zgodny z zainteresowaniami obdarowanej.

Wciąż niezmienną popularnością cieszą się kursy językowe, które otwierają nowe możliwości kariery i podróży. Nauka języków wspaniale wpływa także na aktywność mózgu, pamięć oraz koncentrację. Kursy związane z biznesem pomagają w założeniu lub prowadzeniu własnej firmy oraz w zdobyciu upragnionego awansu. Istnieje także cały wachlarz dodatkowych, hobbystycznych umiejętności, które można podszlifować dzięki kursom. Rękodzieło, kosmetyka, sporty, psychologia – niemal każdą możliwą sferę zainteresowań reprezentują specjaliści, którzy oferują szkolenia. Wystarczy przeprowadzić dyskretny wywiad z mamą, by trafić w jej gust i oczekiwania.

 

Nietypowy prezent na Dzień Matki – czyste powietrze

Czasy pandemii nauczyły nas, jak ważne jest zachowanie czystości powietrza w domu. Szczególnie, jeśli przebywają w nim małe dzieci, astmatycy lub alergicy. W sklepach z elektroniką dostępne są coraz bardziej nowoczesne urządzenia do oczyszczania powietrza, wyposażone w lampy UV, ozonatory, dyfuzory i wiele innych opcji. Są w stanie usunąć zanieczyszczenia pyłowe, bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, alergeny a nawet pestycydy i fungicydy. Niektóre dodatkowo nawilżają powietrze i oczyszczają je z nieprzyjemnych zapachów.

Jeżeli chcemy przygotować prezent dla młodej matki, tego typu urządzenie z pewnością spotka się z jej aprobatą. Oczyszczacze pozytywnie wpływają na zdrowie dzieci i chronią przed ekspozycją na niewidoczne, acz bardzo szkodliwe dla młodych organizmów substancje. Czarna pleśń, uczulające pyłki lub wpadający przez okna smog mogą bowiem niezauważalnie dzień po dniu niszczyć zdrowie, powodować problemy z oddychaniem i zaostrzać alergie.

Oczywiście nie tylko młodym mamom może zależeć na podniesieniu jakości powietrza. Prezent doceni każdy, kto mieszka na terenach o podwyższonej zawartości pyłów zawieszonych oraz w wielkich miastach.

 

Prezenty niematerialne

To zaledwie kilka pomysłów na nietypowy prezent na Dzień Matki. Wszystkim, którzy pragną podarować mamom coś niezwykłego, a ogranicza ich budżet, polecamy własnoręczne wykonanie prezentów. To gwarancja, że nikt nie otrzyma takiego samego przedmiotu, a obdarowana poczuje się wyjątkowo. Rzecz jasna, nic nie zastąpi czasu spędzonego z mamą, nie tylko od święta. Wspólne chwile i piękne wspomnienia mają o wiele wyższą wartość od dóbr materialnych. My polecamy kombinację: prezent w postaci towarzystwa oraz kreatywny, niecodzienny podarek przygotowany na podstawie naszych pomysłów. Takiego Dnia Matki na pewno nie zapomnicie!

pl_PLPolish