HomeInformatykaNajdziwniejsze adresy internetowe

Najdziwniejsze adresy internetowe

Strona WWW ma już ponad 30 lat

Najdziwniejsze adresy internetowe

12 marca 1989 roku powstała pierwsza strona WWW. Początkowo był to tylko wewnętrzny projekt zarządzania informacjami opracowany przez Timothy’ego Bernersa-Lee dla Laboratorium Fizyki Cząstek CERN. Jednak koncepcja okazała się na tyle uniwersalna, że mogła posłużyć jako podstawa przyszłej sieci wymiany danych, znanej dzisiaj jako Internet. Strona WWW ma już ponad 30 lat, z tej okazji przedstawiamy ciekawostki i najdziwniejsze adresy internetowe, jakie udało nam się znaleźć.

Skromne początki nie zapowiadały, jak wielką popularnością będzie się cieszyć ów wynalazek. Strona WWW należy jednak już jakiś czas do grona trzydziestolatków. Jak zmienił się Internet od czasu powstania pierwszej witryny? Dodatkowo, jak teraz wygląda, jak bardzo „urósł”? Przygotowaliśmy kilka ciekawostek na ten temat.

Strona WWW ma już ponad 30 lat – Jak zmienił się Internet?

 • Do tej pory założono już ponad 1,6 miliarda stron WWW.
 • Na świecie jest ponad 4,1 miliarda użytkowników sieci internetowej.
 • Największy przyrost liczbowy zakładanych stron WWW odnotowano pomiędzy 2011 i 2012 rokiem (351 085 086 nowych stron).
 • Natomiast największy przyrost procentowy zakładanych stron WWW odnotowano pomiędzy 1993 i 1994 rokiem (2006%).

Strona WWW ma już ponad 30 lat – Kto i jak używa teraz Internetu?

 • W 2018 roku 49% powyższych stanowili Azjaci.
 • Europejczycy natomiast w tym samym zestawieniu plasują się na drugim miejscu z wynikiem 16,8%.
 • W trakcie 1 sekundy na świecie przesyłanych jest około: 8411 tweetów, 902 zdjęć na Instagrama, 73000 zapytań w wyszukiwarce Google oraz 2,7 miliona E-maili.
 • Tylko od początku tego roku zhackowanych zostało już ponad 8 milionów stron – chroń bezpieczeństwo swoich danych!!!

Co ciekawego można znaleźć w Internecie?

 • Dla miłośników starych gier, nostalgicznym powrotem do dzieciństwa będzie wizyta na stronie http://www.xtdos.com/, gdzie można grać bez instalowania, w wersje przeglądarkowe.
 • Życie staje się coraz bardziej nieznośne? Zawsze można wszystko naprawić! Strona http://make-everything-ok.com/ gwarantuje natychmiastową poprawę świata, jeśli tylko kliknie się przycisk „Make everything ok”. Czy to działa? Nie zaszkodzi sprawdzić.
 • Nie czujesz się dostatecznie staro? Pod tym adresem http://you.regettingold.com/ możesz sprawdzić, co zdążyło się wydarzyć na świecie od dnia Twoich urodzin. Strona dostarcza wielu ciekawostek, na przykład na temat ilości uderzeń, jakie wykonało dotychczas Twoje serce, dystansu przebytego przez różne ciała niebieskie itd.
 • Wspólne oglądanie filmów zwykle zaczyna się kilkunastominutową kłótnią o wybór właściwego tytułu. Można tego jednak uniknąć poprzez dobranie filmu na podstawie preferencji użytkowników. Ciekawa strona https://datenightmovies.com/ oszczędza czas, nerwy i zapewnia dobrą rozrywkę na wieczór.
 • Zastanawiasz się, czy mamy już Boże Narodzenie? Nie? To może pora zacząć? Niezwykle przydatna strona https://isitchristmas.com/ poinformuje Cię o tym, czy można już świętować, za pomocą przejrzystego komunikatu „TAK” lub „NIE.
 • Cierpisz na nadmiar bodźców i nie możesz odpoczywać? http://www.donothingfor2minutes.com/ zmusi Cię do 2-minutowej medytacji połączonej z obserwacją zegarka. Uważaj na kursor, jeśli go poruszysz, naliczanie 2 minut rozpocznie się od nowa!
 • To propozycja dla sfrustrowanych i tłumiących agresję. Na http://eelslap.com/ można spoliczkować bliżej nieokreślonego mężczyznę. Po co jednak używać do tego dłoni, skoro można skorzystać z węgorza?

Znacie więcej śmiesznych lub (bez)użytecznych stron www? Podzielcie się linkami na naszym Facebooku lub w wiadomości prywatnej!

pl_PLPolish